SAKURA w pełni pod skrzydłami GOKSiR

Informujemy, że Uczniowski Klub Sportowy SAKURA porozumiał się w sprawie najmu sali z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji, gdzie do tej pory mieliśmy dostęp do sali raz w tygodniu. Po rozmowach z dyrektorem GOKSiR udało się wyodrębnić stałe dni oraz stałe godziny dostępu do pomieszczeń. Dostępność pomieszczeń oraz rodzaj treningów na terenie GOKSiR dla UKS SAKURA prezentuje się następująco: wtorki od 17:30 – 20:00– sala sceniczna na parterze – trening wydolnościowy z nastawieniem na kumite, czwartki od 17:30 – 20:00– sala lustrzana na 1 piętrze- trening techniczny Szczegółowy podział na grupy znajduje się tutaj. W związku z powyższym, treningi UKS SAKURA zostają w pełni przeniesione na teren GOKSiR. Zajęcia na terenie Akademii Pływania zostają […]

Sakura online

W związku z wprowadzanymi na bieżąco restrykcjami, UKS SAKURA prowadzi projekt treningów online organizowanych przez naszych sensei. Nasi senpai dzielnie i wytrwale łączą się zdalnie, by w domowym zaciszu zgłębiać wiedzę i umiejętności w zakresie kihon, ido-geiko oraz kata. Dobra wiadomość jest taka, że już niebawem wracamy na DOJO!

1 urodziny GOKSiR – trening pokazowy

W sobotę 10 października 2020, UKS SAKURA zorganizował trening z możliwością wejścia rodziców naszych senpai na DOJO. Powodem organizacji takich zajęć były 1-sze urodziny Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekracji w Przecławiu, w którym UKS SAKURA prowadzi swoje treningi od początku jego istnienia. Na treningu nasi sensei i senpai zaprezentowali techniki, komibnacje oraz kata, których nauczyli się przez ostatni okres. Ponadto, nasi sensei wprowadzili rodziców w tajniki wiedzy teoretycznej o Karate Kyokushin oraz jego twórcy- Masutatsu Oyama. Wszystkim naszym senpai i ich rodzicom serdecznie dziękujemy za przybycie na trening i za czynny udział w życiu klubu.

Zakończenie wakacji i integracja Sakury

28 sierpnia 2020 roku, UKS SAKURA zorganizował event na koniec wakacji połączony z integracją członków klubu i ich rodzin. Tym razem spotkaliśmy się na Laser Tag, gdzie podzieleni na grupy mierzyliśmy się z mocą laserowych broni. Poza świetną i męczącą fizycznie zabawą mieliśmy możliwość zintegrowania się w naszym coraz szerszym gronie i porozmawiać na temat przyszłości klubu. Z niecierpliwością czekamy na następną okazję!

Trening w wodzie na Dziewokliczu

29 lipca 2020 roku, UKS SAKURA zorganizował trening plenerowy na kąpielisku Dziewoklicz. Pomimo niepewnej pogody, nasi senpai i sensei nie zawiedli i zjawili się na plaży o czasie. Po uprzedniej rozgrzewce na stałym lądzie trening przeniesiony został do wody, gdzie nasi senpai uczyli się utrzymać równowagę podczas kopnięć oraz gdzie nie zabrakło świetnej zabawy. Bardzo dziękujemy za przybycie i za fotorelację p. Annie Zygmunt.

Wróciliśmy!

Po prawie trzymiesięcznej przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną, UKS SAKURA wrócił do regularnych treningów. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu z zachowaniem reżimu sanitarnego. Dziękujemy bardzo, że wróciliście z nami tak licznie na treningi. Przypominamy jednocześnie, że w wakacje trenujemy bez zmian!

Wracamy na DOJO!

Z wielką radością informujemy, że w związku z decyzją Ministerstwa o możliwości przywrócenia zajęć sportowych, UKS SAKURA wznawia treningi karate począwszy od 27 maja 2020. Zajęcia odbywać się będą w narzuconym reżimie sanitarnym, tj.: minimalna odległość między adeptami wynosić będzie 2 metry; treningi odbywać się będą na boisku GOKSiR, a w przypadku niesprzyjającej pogody- na krytym korcie tenisowym, maksymalna liczba osób ćwiczących to 12 osób + 2 sensei, przed przybyciem na trening- dokonywany będzie obowiązkowy pomiar temperatury oraz dezynfekcja rąk, na treningach nie będziemy ćwiczyć w parach. Informujemy, że w najbliższym okresie treningi odbywać się będą w poniższych godzinach: środa: 18:00 – 19:00 dzieci; 19:00 – 20:00- dorośli piątek: 18:00 – 19:00 dzieci; 19:00 – […]

Zawieszenie treningów- COVID19

Ze względu na ogólnoświatową sytuację epidemiologiczną oraz w związku z wprowadzanymi restrykcjami sanitarnymi, UKS SAKURA zmuszony jest zawiesić treningi Karate Kyokushin ze skutkiem natychmiastowym do odwołania. Za zaistniałą sytuację przepraszamy podkreślając jednocześnie, że odwołanie zajęć nie jest zależne od klubu. Do zobaczenia niebawem i życzymy dużo zdrowia w tym trudnym czasie.

Mikołajkowy Turniej Karate w Drawsku Pomorskim

16 grudnia 2019 roku w Drawsku Pomorskim odbył się mikołajkowy turniej w Karate Kyokushin, który organizowany był przez MUKS Oyama. Na zawodach senpai rywalizowali w kategoriach kata, kumite bez kontaktu oraz kumite light contact. Podczas tego wydarzenia swoich sił spróbowali równiez adepci UKS SAKURY, którzy po raz pierwszy mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności. Z radością informujemy, że nasi senpai przywieźli worek medali: Szymon Zygmunt – II miejsce w kumite 9 lat; III miejsce w kata gr. początkującej; Jan Bojko – III miejsce w kumite bez kontaktu; Gabriela Czyżowicz- I miejsce w kumite 9 lat; Hanna Wleklak- III miejsce w kumite 9 lat; Filip Dzbanuszek- III miejsce w kumite bez kontaktu chłopców 6-7 lat. Naszym senpai […]

Wesołych Świąt!

Informujemy, że 23 grudnia 2019 (poniedziałek) odbędzie się ostatni trening Karate w tym roku kalendarzowym, który połączony zostanie z pasowaniem naszych senpai na samurajów. W związku z tym, bardzo prosimy o liczne przybycie naszych adeptów oraz o zabranie ze sobą pomarańczowych pasów z naszytą czerwoną jedną belką (dla senpai, który zdali egzamin na kyu 10,1) lub dwoma belkami (senpai z kyu 10,2). Trening dla grupy dorosłej odbędzie się bez zmian. Jednocześnie informujemy, że na treningi wracamy 09 stycznia 2020 (czwartek). Wszystkim naszym senpai, ich rodzinom, znajomym i sympatykom Sakury, życzymy Spokojnych i Wesołych Świąt spędzonych w rodzinnej i spokojnej atmosferze, a także samych pozytywnych i wypełnionych uśmiechem dni w Nowym Roku 2020! Zbierajcie siły- po […]